האם זה מתאים לי? 

השאלון הבא נכתב על ידי מכורים למין אשר מחלימים בחברותא של מכורים למין אנונימיים. אם יש לך ספקות אם אתה מכור למין או לא, הקדש מספר דקות לקרוא את השאלות שלהלן, וענה עליהן בכנות כמיטב יכולתך.

 • האם את/ה שומר/ת סודות לגבי התנהגותך המינית או פנטזיות רומנטיות מהאנשים החשובים לך? האם את/ה מנהל/ת חיים כפולים?
 • האם הדחפים שלך גרמו לך לקיים יחסי מין במקומות או עם אנשים שלא היית מתרועע/ת איתם באופן טבעי?
 • האם את/ה זקוק בכל פעם לגיוון גדול יותר, תדירות גבוהה יותר או קיצוניות גדולה יותר בפעילות מינית על מנת להגיע לאותה רמה של התלהבות ורגיעה?
 • האם השימוש שלך בפורנו לוקח זמן רב או מסכן את מערכות היחסים שלך או את עבודתך?
 • האם מערכות היחסים שלך נפגעות מהעיסוקים המיניים שלך?
 • האם בכל מערכת יחסים חדשה את/ה מזהה את אותו דפוס הרסני שבגללו עזבת את מערכת היחסים הקודמת?
 • האם את/ה רוצה לעיתים קרובות להיפרד מהפרטנר מיד בתום יחסי המין? האם את/ה חש/ה חרטה, בושה או אשמה אחרי קשר מיני?
 • האם הפעילות המינית שלך גרמה לך להסתבכות עם החוק? האם היא יכלה לגרום לך לבעיות מהסוג הזה?
 • האם רדיפתך אחרי יחסי מין או פנטזיה מינית מתנגשת עם התפיסות המוסריות שלך או נוגדת את צמיחתך הרוחנית?
 • האם פעילותך המינית כרוכה בכפייה, אלימות או חשש להידבקות במחלות מין?
 • האם התנהגותך המינית או הרדיפה אחריה משאירה אותך עם תחושות של חוסר תקווה, ניתוק או אובדנות?
 • האם העיסוק שלך בפנטזיות המיניות גורם לבעיות בתחום כלשהו בחייך- גם אם אינך מוציא לפועל את הפנטזיה?
 • האם את/ה נמנע/ת בכפייתיות מפעילות מינית עקב חשש מיחסי מין או מאינטימיות ? האם ההימנעות המינית מעסיקה אותך?

אם לא נוח לך עם התשובות שלך לחלק מהשאלות, אנו ממליצים לך לבקש עזרה ומזמינים אותך להצטרף לפגישות שלנו, כדי ללמוד על תוכנית שניים עשר הצעדים בחברותא של SAA. הדרך אותה כולנו בחברותא עוברים היא מבושה לחסד – From shame to grace.

התמכרות למין פורנו אוננות

עוד שאלות? מוזמנים.ות להשאיר פרטים ונחזור אליכם!

האם מקומי בחברותא של מכורים למין אנונימיים?

טקסט "הבועה" הוא מטאפורה למציאות של כל אחד ואחת מאיתנו בחברותא. כולנו הגענו לנקודה בה הבנו שיש לנו בעיה, והאם אנחנו מוכנים להתמודד איתה.  אנו מזמינים אתכם להקדיש כמה דקות לקריאה ולהמשיך לקריאה נוספת באתר, או ליצירת קשר איתנו והגעה לפגישה.

הבועה

דמיינו ילד קטן טובל מקל פלסטיק בתמיסה ומפריח בועות סבון. הילד ממשיך לעשות זאת שוב ושוב, ולבסוף נושף כה חזק וארוך עד שבועה ענקית נוצרת ומקיפה את הילד. הדימוי החזק הזה מבטא את מה שקרה לנו כמכורים למין.
להתקף באובססיה להתנהגות מינית זה כמו להיות מוקף בבועה. אנחנו מרגישים חסרי אונים מול הרצון לשלוט בדחפים שלנו. באחיזת ההתמכרות שלנו, אנחנו רואים את העולם החיצון דרך קיר שקוף, אבל אנחנו לא יכולים לתקשר איתו בצורה מציאותית בגלל שהקיר חוסם אותנו.

הבועה נוצרה במהלך אותם זמנים שהראש שלנו היה עסוק במחשבות ופנטזיות ממכרות; היא נעשתה ענקית כשאנחנו התקדמנו לפעול על דחף הפולחנים המיניים שלנו; והיא התפוצצה רק כאשר הפולחנים הסתיימו בסוג של שיא.
האקסהיביציוניסט (חושף עצמו בפומבי) שמבלה שעות בנהיגה במכונית ומחפש קורבנות הוא לגמרי שקוע בבועה. המציצן שמחכה מחוץ לחלון בתקווה לאיזה ניצוץ קסום של גוף ערום, המכור או מכורה שפגשו מישהו או מישהי ובמהרה נכנסו איתם למיטה, המכור שמשוטט ברחובות בחיפוש אחר נערות ליווי, או שמיהר לדוכן צפייה בסרטים פורנוגרפיים – כל המכורים האלה הם חסרי אונים באחיזת הבועה.

הבועה היא דימוי מתאים ופואטי מהרבה סיבות. היא מבטאת את האופי הקיצוני של הבידוד של המכור. כשהיינו בבועה ופעלנו על הדחף, אנחנו התקיימנו בעולם סודי שאנחנו יצרנו ובו חיפשנו ריגושים ועונג. למרבה הצער, זה היה גם עולם של בושה ואשמה, למרות שרגשות אלה לא צצו, אלא רק לאחר שהבועה התפוצצה ונכנסנו מחדש לעולם האמיתי. כמכורים, אנחנו התכוננו ליצור את הבועה שוב כדי שלא נצטרך לחיות עם רגשות הבושה וכך היינו אסירים מבודדים בתוך מעגל ההתמכרות.

הבועה היא גם דימוי מתאים כדי לבטא את תחושת השחרור שחשנו בדרך כלל בזמן שפעלנו על הדחף, כאילו אנחנו ריחפנו מעל כל המחויבויות המעיקות של חיים נורמלים. החיים נראו כפשוטים, סימטריים, ואחידים כבועה בגלל שכל המציאות המציפה והגדולה הצטמצמה למטרה יחידה. הייתה רק משמעות אחת לחיינו במהלך אותן שעות שבילינו בבועה – כל המחשבות והרגשות התבטאו רק ביחס לאותה מטרה אחת. החיים היו פשוטים לאין שיעור בבועה.

החיים היו גם "בטוחים" בבועה, כאילו היה זה רחם. באופן אירוני, קירות הבועה המקיפה אותנו למעשה נראו כמגנים עלינו אפילו שאלו הובילו אותנו לסכנה גדולה, בגלל שהאמנו שכל עוד אנחנו נשארים בעולם המבודד שלנו שום דבר לא יכול לגעת בנו. זה לא אומר שבאותה בועה מעולם לא חווינו פחד, להפך – פחד ממשטרה, פחד מגילוי ע"י בן או בת הזוג, פחד ממחלות – את כל הפחדים האלו הרגשנו בבועה. המכור, לעומת זאת, מצא דרך להפוך פחדים אלו למקור גירוי שהפך חלק מאותה "מנת סם" שחיפש. בינתיים, הפחדים האמיתיים של החיים שאיתם לא התמודדנו – לאבד עבודה, חוסר ביטחון כלכלי, מוות של אהוב או אהובה, דחייה ממישהו חשוב בחיינו – נראו רחוקים מאוד מאוד, מחוץ לקיר הבועה.

זאת הסיבה, בצורה אירונית, שהרגשנו "בטוחים" בבועה, וממחיש יותר איך המורכבויות של החיים הצטמצמו בבועה למטרה מוגדרת ופשוטה אחת. אנחנו לעולם לא היינו צריכים להתמודד עם הפחדים האמיתיים והמורכבים שיש בחיים; במקום, כל הרגשות התבטאו רק בקשר ליחסי מין. הפשטות וביטחון האלה אפשרו לנו להרגיש בשליטה כשהיינו בבועה; "אני יודע איך להתחמק מהמשטרה, לכן הפחד שלי רק נותן לי עוד אדרנלין, והופך אותי ליותר חזק ושולט במצב". כדי להתמודד עם בעיות החיים, אנחנו לעיתים קרובות פנינו לפעולה על הדחף כדי להרגיש את אותה פשטות מרגיעה, ביטחון, ושליטה שנוכחות בתוך הבועה נתנה לנו.

הבועה היא גם דימוי מתאים לפעולה על הדחף בגלל שהיא מבטאת את האירוניה של אותו "חופש" ממציאות החיים, אנחנו היינו למעשה לכודים. אנחנו אולי הרגשנו שכאילו אנחנו עפים למאדים, אבל למעשה היינו לכודים, שקועים בבועה שהרגישה כמו חופש טוטאלי ללכת לכל מקום ולעשות כל דבר. הבעיה, בכל אופן, היא שאותה פשטות חדורת מטרה אחת אובססיבית שהבועה ייצגה, הפכה למקום יותר ויותר מוגבל. לבסוף, אנחנו גילינו שאנחנו כבר לא משתמשים בבועה – אלא הבועה משתמשת בנו. החופש שלנו הפך לעבדות מוחלטת. דחף להיכנס לבועה הוא ביטוי של חוסר האונים שלנו. כשהיא התפוצצה, בצורה בלתי נמנעת, אנחנו הרגשנו את חוסר הניהול בחיינו כשהתרסקנו על האדמה. חוסר הניהול הזה היה מוחלט בגלל שהבריחה שלנו אל הבועה מנעה מאיתנו מלהתמודד עם המציאות וללמוד את השיעורים שהכרחיים להתמודדות בצורה יעילה עם החיים.

– קטע הבועה הוא גרסה ערוכה של טקסט בשם The Bubble – A Metaphor for Addictive Sexual Behavior שנמצא באתר SAA העולמי

הטקסט הזה נגע ברבים מאיתנו בחברותא. הפגישות שלנו פתוחות לכל מי שחושב ומאמין שהינו מתמודד עם התנהגות מינית בלתי נשלטת – מבוגרים וצעירים, נשים וגברים, דתיים וחילוניים, בעלי נטייה מינית שונה, או כל שייכות אחרת. מצאו עוד פרטים על המפגשים בלינק או צרו איתנו קשר דרך האתר, הווטסאפ, או הטלפון.