מכורים למין אנונימיים

התמכרות למין

 התמכרות למין יכולה לבוא לידי ביטוי במגוון דרכים. לעתים, למי שמתמודד עם התמכרות למין יש התמודדויות עם יותר מסוג אחד של התנהגות בלתי רצויה, ולאו דווקא בהקשר של מין. התמכרות למין יכולה להתחיל עם אוננות כפייתית, צריכה כפייתית של פורנו (מודפס או אלקטרוני), מין בתשלום, מערכות יחסים לא רצויות, ותוך כמה שנים עלולה להגיע להתנהגויות מסוכנות או פוגעניות ביותר.

מהותה של ההתמכרות למין היא חווייתו של מכור שהתנהגותו המינית יצאה מכלל שליטה ושחייו הפכו לבלתי מנוהלים. המכור אינו מצליח להפסיק וחש בגלל זה אשמה, כאב והלקאה עצמית. המכור יכול להרגיש צורך להפסיק ואף להחליט לעשות זאת, אך פעם אחר פעם הוא נכשל בכך.

הרס בחייו של מכור למין

הרס בחייו של מכור למין בא לידי ביטוי בהשלכות של התמכרותו: אובדן מערכות יחסים, פגיעה בפריון העבודה, אובדן עבודה, היעדר מוטיבציה, מעצרים, בעיות כספיות, איבוד עניין בכל דבר שאינו סקס, דימוי עצמי נמוך, התבודדות, ייאוש ועוד. עיסוק מיני אובססיבי האופייני להתמכרות למין צורך המון אנרגיה וזמן. ככל שדפוס ההתמכרות הולך ומשתרש, נוצרים טקסים קבועים שבסופם בסבירות גבוהה יהיה "שימוש" (שימוש דהיינו פעולה שקשורה להתמכרות – פלירטוט וקשר שאינו רצוי, חיפוש פורנו ברשת או שוטטות באתרי שימוש וכו'). מצאנו שלרב, השימוש ילווה בהכחשת רגשות, ובסופו של דבר גם תחושות של אשמה, אובדן דרך, וחוסר תקווה. 

האם אני מכור\ה למין?

רק את.ה יכול לענות על שאלה זו, מוזמנים.ות לצפות בסרטון ולעיין בשאלות מטה

אס-איי-איי היא קבוצת תמיכה של גברים ונשים עבורם מין הפך לבעיה. חברי אס-איי-איי עוזרים אחד לשני להימנע משימוש מוגזם במין, כל אחד והגדרת התמכרותו. התכנית מבוססת על עזרה הדדית ופתיחות. החברותא הישראלית היא חלק מקבוצות נוספות הפועלות ברחבי העולם. קבוצות מקוונות רבות קיימות באנגלית ובשפות נוספות, חלקן מפורטות בעמוד הבא: https://saaisrael.com/about/saa-world-sites. 

פגישות נערכות באופן פיזי או בזום. כל פגישה מעט שונה מאחרת שכן לחברי הקבוצה יש חופש ליצור מבנה המשרת את הקבוצה הספציפית. ברב הפגישות יתקיימו הפעילויות הבאות:

 • יובאו קטעי קריאה קצרים הנותנים השראה ו\או מפרטים על חוויותיהם של משתתפי התוכנית
 • חברים יצהירו על תקופות בהן התמודדו בהצלחה עם התמכרותם ואף יקבלו מחיאות כפיים וציוני דרך סמליים
 • רוב הפגישה מוקדש לשיתוף של החברים השונים מניסיונם בדרך החיים החדשה, בהתמודדות שלהם, בהצלחות ובכשלונות.  
 • הפגישות בישראל מתקיימות בשפה העברית ואורכן בין שעה לכשעה וחצי.

לא. אס-איי-איי פתוחה לכל אדם מכל גיל, גזע, מין, זהות מינית, דת, אמונה או מעמד חברתי. הדרישה היחידה היא הרצון של המשתתפ\ת להפסיק עם התנהגות מינית אובססיבית. יצוין, כי ההגדרה נעשית באופן אישי בלבד. יש שוני גדול מאוד בין ההתמודדויות של המשתתפים השונים. 

כל אדם שמצהיר שהוא כזה ומגיע לפגישות. בחברותא שלנו יש מקום לכולם מכל הגילאים ומכל הרקעים.  נשים, גברים, דתיים, חילוניים, הומוסקסואלים, לסביות, טרנס וכו'. למעשה, כוחה של הקבוצה היא הגיוון שבה. 

ההשתתפות בפגישות אס-איי-איי אינה עולה דבר. בכל פגישה מועברת בקשה לתרומה צנועה לצורך עצם קיום הפגישה – מנוי זום, שכירות, כיבוד קל. 

בהחלט. אנו מזמינים גם את מי שלא בטוח שיש לו בעיה לבוא, לשמוע ולהחליט עבור עצמו אם הוא מכור.

אס-איי-איי היא קבוצת תמיכה שמבוססת על עזרת מכור למכור. אין אצלנו אנשי מקצוע כמו פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, רופאים וכד’. אנחנו פועלים על מנת ליידע את הקהילה הטיפולית על קיומנו שכן רבים מאיתנו נעזרים בקבוצות יחד עם טיפול פרטני או כל טיפול אחר. 

מידע על מיקום הפגישות, היום והשעה בה הן מתקיימות ניתן לקבל ברשימת הפגישות באתר זה ובקו המידע.

ממש לא, כל שצריך הוא להגיע. יחד עם זאת, על מנת לשמור על אנונימיות ופרטיות חברי הקבוצה, מצטרפים לשיחות הזום יתבקשו להציג את עצמם ולציין את שמם הפרטי.

אנונימיות באס-איי-איי משמעותה שמבחינת התכנית אין זה משנה מה הרקע שלך, אופי השימוש במין, מה מצבך הכלכלי או מה הגיל שלך. הדבר שמאחד אותנו היא בעיית ההתמכרות למין, וכיצד אנו יכולים לעזור זה לזה להימנע משימוש במין ולחיות דרך חיים חדשה. בנוסף, אנונימיות משמעותה חשאיות, כלומר אנו מקפידים על דיסקרטיות לגבי זהות החברים ולגבי הנאמר בקבוצות.

לא, אנו מגדירים עצמנו כתוכנית רוחנית. ככזאת אנו ממליצים לכל חבר למצוא את התפיסות וההגדרות של רוחניות המתאימים לו. בפגישות אס-איי-איי, ובשנים עשר הצעדים יופיע הרבה פעמים המושג אלוהים- אך הוא מושג הפתוח להבנה האינדיבידואלית החופשית של כל חבר. ישנם חברים באס-איי-איי מכל דת שהיא וגם חסרי דת לחלוטין.

Growing yellow flower sprout in ground

השאלות הבאות נכתבו על ידי מכורים למין אשר מחלימים במכורים למין אנונימיים. אם יש לך ספקות אם אתה מכור למין או לא, הקדש מספר דקות לקרוא את השאלות שלהלן, וענה עליהן בכנות כמיטב יכולתך.

 • האם את/ה שומר/ת סודות לגבי התנהגותך המינית או פנטזיות רומנטיות מהאנשים החשובים לך? האם את/ה מנהל/ת חיים כפולים?
 • האם הדחפים שלך גרמו לך לקיים יחסי מין במקומות או עם אנשים שלא היית מתרועע/ת איתם באופן טבעי?
 • האם את/ה זקוק בכל פעם לגיוון גדול יותר, תדירות גבוהה יותר או קיצוניות גדולה יותר בפעילות מינית על מנת להגיע לאותה רמה של התלהבות ורגיעה?
 • האם השימוש שלך בפורנו לוקח זמן רב או מסכן את מערכות היחסים שלך או את עבודתך?
 • האם מערכות היחסים שלך נפגעות מהעיסוקים המיניים שלך?
 • האם בכל מערכת יחסים חדשה את/ה מזהה את אותו דפוס הרסני שבגללו עזבת את מערכת היחסים הקודמת?
 • האם את/ה רוצה לעיתים קרובות להיפרד מהפרטנר מיד בתום יחסי המין? האם את/ה חש/ה חרטה, בושה או אשמה אחרי קשר מיני?
 • האם הפעילות המינית שלך גרמה לך להסתבכות עם החוק? האם היא יכלה לגרום לך לבעיות מהסוג הזה?
 • האם רדיפתך אחרי יחסי מין או פנטזיה מינית מתנגשת עם התפיסות המוסריות שלך או נוגדת את צמיחתך הרוחנית?
 • האם פעילותך המינית כרוכה בכפייה, אלימות או חשש להידבקות במחלות מין?
 • האם התנהגותך המינית או הרדיפה אחריה משאירה אותך עם תחושות של חוסר תקווה, ניתוק או אובדנות?
 • האם העיסוק שלך בפנטזיות המיניות גורם לבעיות בתחום כלשהו בחייך- גם אם אינך מוציא לפועל את הפנטזיה?
 • האם את/ה נמנע/ת בכפייתיות מפעילות מינית עקב חשש מיחסי מין או מאינטימיות ? האם ההימנעות המינית מעסיקה אותך?

אם לא נוח לך עם התשובות שלך לחלק מהשאלות, אנו ממליצים לך לבקש עזרה ומזמינים אותך להצטרף לפגישות שלנו, כדי ללמוד על תוכנית שניים עשר הצעדים בחברותא של SAA. הדרך אותה כולנו בחברותא עוברים היא מבושה לחסד – From shame to grace.

עוד שאלות? מוזמנים.ות להשאיר פרטים ונחזור אליכם!

×